CZ PL - Przekraczamy granice, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

17 maj 2024, 19:00-23:00

NOC MUZEÓW 2024

Podstrona została wykonana w ramach projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis” realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Czytaj więcej ›

NOC MUZEÓW

17 maja 2024

godzina 19:00 23:00
 

W programie:

► Otwarcie nowej wystawy "Franz Wagner (1887-1942) - kłodzki rzeźbiarz" przybliżającej postać oraz twórczość Franza Josepha Wagnera, rzeźbiarza z Kłodzka żyjącego w latach 1887–1942. Jego kamienne dzieła możemy podziwiać między innymi na ulicach Kłodzka. Na ekspozycji przedstawione zostaną figury drewniane, wypożyczone z pobliskich kościołów oraz bogata dokumentacje fotograficzna jego rzeźb.

oraz

► „Faex Veritas” autorski projekt zaprezentują artyści z Kolektywów:
NAKED MAN - Weronika Kowalczyk, Konrad Brzozowski, Anastazja Azovskaya, Tomasz Wyłomański
KOŚCIÓŁ NIHILISTÓW - Paweł Baśnik, Nikita Krzyżanowska, Justyna Baśnik, Jędrzej Sierpiński
oraz artyści niezrzeszeni - Agata Palkus, Krzyś Bykowski, Kuba Gonera, Michał Kowalczys, Michał Gątarek, Nadia Swoboda, Miłosz Zieliński, Szymon Osiński.

Zwiedzanie stałych ekspozycji muzeum:

Kruche Piękno Szkło kłodzkie z 2 połowy XX wieku. Kolekcja Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku Wystawa ukazuje szkło unikatowe i użytkowe będące świadectwem minionych lat, stanowi obecnie jedną z bogatszych w kraju - dziś już historyczną kolekcję szkła polskiego 2 połowy XX w.

Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX wieku w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Ekspozycja składa się z kilkuset zegarów, w tym wyrobów dwóch największych fabryk dolnośląskich XIX i XX w.: Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Można na niej znaleźć również wspaniałe meble i pozytywki.

Z dziejów Kłodzka Wystawa monograficzna poświęcona miastu i jego tysiącletniej historii prezentowana na dwóch kondygnacjach Muzeum (w podziemiach oraz na parterze) jest opowieścią o Kłodzku, począwszy od pierwszej o nim wzmianki w Kronice Czechów Kosmasa, a skończywszy na „powodzi tysiąclecia” w 1997 r.

Lapidarium na dziedzińcu muzealnym

 

Wstęp wolny!

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku ul. Ignacego Łukasiewicza 4 57-300 Kłodzko